Hapësire reklamuese

Politikë

Ndahet nga jeta kryetari i parë i PD në bashkinë e Durrësit pas komunizmit

Shkruar nga Newsbomb
Ndahet nga jeta kryetari i parë i PD në bashkinë e Durrësit

Është ndarë nga jeta ditën e sotme Tomor Golemit, kryetari i parë i bashkisë së Durrësit pas rënies së komunizmit.

Në lidhje me këtë lajm të trishtë ka reaguar edhe kreyetari i grupit parlamentar të PD në Kuvend, Enkelejd Alibeaj.

Ai shkruan se Golemi ishte një demokrat i vlerave të jashtëzakonshme njërëzore dhe një pushtetar shërbëtor për qytetarët e Durrësit në vitet që shërbeu si kryetar i bashkisë bregdetare.

Postimi i plotë i Alibeajt:

Me dhimbje të thellë mësova sot lajmin për ndarjen nga jeta të Tomor Golemit, kryetari i parë i bashkisë së Durrësit pas rënies së komunizmit (1992-1996).

Tomor Golemi ishte një demokrat i vlerave të jashtëzakonshme njërëzore dhe një pushtetar shërbëtor për qytetarët e Durrësit në vitet që shërbeu si kryetar i bashkisë bregdetare.

Për mua, për demokratët e sidomos për qytetarët e Durrësit, ai do të mbetet gjithmonë në kujtesë si një njeri me vlera të jashtëzakonshme dhe një shembull se si duhet të jetë një politikan në shërbim të popullit të vet.

Ngushëllime të sinqerta dhe të ndjera për familjen, miqtë dhe për të gjithë bashkëqytetarët e tij durrsakë.

U prehsh në paqe Tomor Golemi!

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese