Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Ndahet nga jeta ish-Sekretari Amerikan, Basha mesazh ngushëllimi: Mik i madh i Shqipërisë, kontribut të paçmueshëm për anëtarësimin në NATO

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD Lulzim Basha shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-Sekretarit Amerikan të Mbrojtjes, Donald Rumsfeld. Basha thotë se ai ishte përfaqësuesi i një plejade të artë vendimmarrësish që e bënë botën më të sigurtë.

“Sekretari Rumsfeld do të përkujtohet dhe nderohet përherë si një mik i madh i Shqipërisë dhe i shqiptarëve, kontributi i të cilit ka qenë i paçmueshëm për anëtarësimin e vendit tonë në NATO”, shkruan ndër të tjera Lulzim Basha.

Mesazhi i kreut të PD

Me trishtim mësova ndarjen nga jeta të ish-Sekretarit Amerikan të Mbrojtjes, Donald Rumsfeld, përfaqësues i një plejade të artë vendimmarrësish që e bënë botën më të sigurtë, më të lirë dhe demokratike. Sekretari Rumsfeld do të përkujtohet dhe nderohet përherë si një mik i madh i Shqipërisë dhe i shqiptarëve, kontributi i të cilit ka qenë i paçmueshëm për anëtarësimin e vendit tonë në NATO.

Mirënjohje dhe nderim të thellë për këtë kampion të lirisë dhe ngushëllimet më të ndjera familjes, miqve e bashkëpunëtorëve të tij dhe popullit amerikan! U prehtë në paqe!

206473645 4342161675834980 2009385423530483810 n

Më shumë

spot_img