Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Ndahet nga jeta ish-deputeti shqiptar (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Blerim Baruti.

Lajmin e hidhur e kanë bërë me dije familjarët me anë të një postimi në rrjetet sociale. Nuk dihet nëse ish-deputeti vuante nga një sëmundje.

Ai ka qenë zyrtar i lartë në degën e LDK-së në Mitrovicë, ndërsa për një kohë ka qenë edhe zv.ministër në Qeverinë e Kosovës.

Baruti punonte si profesor universitar në Universitetin “Isa Boletini” në Mitrovicë.

Postimi i plotë:

Familjarë, miqë dhe dashamirë,

Me pikëllim të thellë ju njoftojmë se në orët e hershme të mëngjesit, ndërroi jetë djali, vëllai, babai, gjyshi dhe axha ynë i dashur Prof. Dr. Blerim Baruti.

Dhashtë Zoti urtësia e tij, mirësia, dashuria që ka shpërndarë çdo ditë, të përcillen në këtë jetë.

Veprat e tij të mira do jetojnë gjatë!

Ata që e njohën padyshim që e ndjejnë pikëllimin së bashku me ne!

Nuk ka fjalë të përshkruhet kjo dhimbje e jona, por, Allahu ata që i do më shumë i merr afër vetes më herët!

Varrimi do të mbahet vetëm me rrethin e ngushtë familjar, për të respektuar masat e IKSHPK-se.

Ndërsa, të pame nuk do të ketë!

auto 172776966 3134911433394122 1901649385703517074 n1618206658
Blerim Baruti
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img