Hapësire reklamuese

Rajoni

Ndahet nga jeta ish-ambasadori i Sllovenisë në Kosovë, Haradinaj: Diplomat shembullor

Shkruar nga Newsbomb

Ish-ambasadori i Sllovenisë në Prishtinë, Milan Majhen ka ndërruar jetë. 

Lajmin e bën me dije kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj, i cili ka ndarë edhe një mesazh ngushëllues.

"Me keqardhje mora lajmin për vdekjen e Milan Majhen, ish-ambasador i Republikës së Sllovenisë në Kosovë. Ai do të mbetet në kujtesën tonë si mik i mirë dhe një diplomat shembullor, i cili kontribuoi në fuqizimin e miqësisë ndërmjet dy popujve dhe vendeve tona. Ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe institucioneve sllovene", shkruan Haradinaj.  

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese