Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndahet nga jeta inspektori i ISHSH, bëri me sukeses transplantin e veshkave, por jetën ia mori Covidi; Kolegët dedikime: La pas 4 vajza

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Arti Muça, inspektor i ISHSH është ndarë nga jetë dje pasi nuk e ka fituar dot betejën me virusin Covid-19. Lajmin e trishtë e jep vetë Inspektorati Shtetëror Shëndetësor.

“Lamtumirë Arti,  Dhimbje për të gjithë për ndarjen e parakohshme nga jeta të kolegut tonë Arti Muça. Ti përballove me sukses transplantin e veshkës por ky dreq Covid nuk pyeska. Ngushëllime të ndjera familjes për humbjen e njeriut të dashur. U prehsh në paqe Arti…”, thuhet në shënimin e ISHSH.

Ndërkohë, kolegët e tij shkruajnë të pikëlluar për këtë lajm të trishtë. Arti Muça ishte baba i 4 vajzave, ndërsa kohë me parë kishte bërë me sukses transplantin e veshkës, por nuk ia doli dot të mposhte dhe Covid-19.

“Lajm shume i trishte per ndarjen nga jeta e kolegut tone te shtrenjte Arti. Ngushellime families! Do mbetesh i paharuar ne zemrat tona . Qofsh i Parajses!”

“Nje lajm i kobshem per humbjen e parakohshme te jetes se Artit. Ai perballoi me sukses nje sprove te veshtire pas nje trasplanti te veshkave por humbi betejen me kete virus te pabese. U kujdes ne maksimum qe te shmangte nje infektim te mundshem duke zbatuar te gjitha rregullat antiCovid por nuk ja doli. Arti la pas kater vajza te mrekullueshme te cilat do ta ndjejne shume mungesen e babai te tyre. Gjendemi prane familjes ne kete dite te veshtire per ta! Qofte i parajses!”

“Moss, cfare miku i vecant ishte Arti, Eksperiencen e pare te punes time ne shtet e kam patur me artin, nje njeri i qete, i vecant, i dashur ne komunitet! U prefsh ne paqe miku yne.”

“Keqardhje trishtim koleg, ngushellime familjes. Te qofte dheu i lehte.”

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img