Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Ndahet nga jeta eksperti i sektorit energjitik, Gjin Rosaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është ndarë nga jeta në moshën 62-vjecare eksperti i sektorit Energjitik në Shqipëri, Gjin Rosaj.

albsig

spring

Rosaj mbante postin e Drejtorit teknik ne OST, ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundjeje të rëndë ditën e djeshme. Prej më se 35 vjetësh, Rosaj ka dhënë kontributin e tij në sektorin energjetik shqiptar.

Gjin Rosaj e nisi karrierën pas rezultateve të shkëlqyera në Hidrocentralin e Fierzes dhe me pas Drejtor i Tensionit të lartë për rajonin e Shqipërisë së Mesme. Gjithashtu Rosaj është propozuar edhe si kandidaturë për të mbajtur postin e kryetarit të ERE-s.

Rosaj është përcjellë për në banesën e fundit ditën e sotme pranë varrezave të Tufines në Tiranë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img