Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndahet nga jeta babai i Iris Luarasit, pedagogia: Na ke thyer zemrën, sot engjëjt të thirrën lart

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0fbcdbf2fe72fe69ffda48dc124545fa

Pedagogia e gazetarisë, Iris Luarasi ka lajmëruar ndarjen nga jeta të babait të saj.

Zemërthyer dhe e trishtuar ajo e ka dhënë lajmin përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se nuk e priste që mëngjesi t’i gjente pa të.

Luarasi shkruan se do t’i mungojë buzëqeshja, e qeshura dhe prania e tij. Ajo ka bërë të ditur se varrimi i tij do të bëhet sot në orën 14:00.

Postimi i plotë:

Asnjë nga ne të dashurit e tu, sot nuk e besonte se sot Zoti do të thërristë pranë vetes e ne mëngjesi do të na gjente pa ty. I dashuri e mentori ynë, na ke thyer zemrën e një pjesë e shpirtit tonë sot udhëton me ty. Aty ku ka dhimbje të madhe, ka dashuri të madhe e ne do na mungojë buzëqeshja jote, të qeshurat e tua, e mbi të gjitha prania jote.

Sot ëngjëjt të thirrën lart se kuptuan atë që ti po kaloje e që na kishe porositur se nuk do doje të vuaje. Luftojmë të gjithë sot me dhimbjen tonë, se të gjithë të donim këtu e të rrije pak më shumë me ne. Nëse do mundeshim të kthenim kohën pas e të dëgjonim edhe njëherë zërin tënd, do të të thonim se ti ishe babai më i mirë nga të gjithë e askush nuk mund ta zërë vendin tënd.

Duke respektuar rregullat familjarë të afërt ju njoftojmë se përcjellja e babit bëhet sot në orën 14:00 nga Funeral Alba 2000 për në varrezat e Sharrës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img