Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

Ndahet nga jeta Atalanta Pasko, e bija e Mitrush Kutelit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija e shkrimtarit Mitrush Kuteli, Atalanta Pasko.

Lajmin e kanë bërë me dije në rrjetet sociale miqtë dhe të afërmit e Atalanyta Pasko. Pasko ka ndërruar jetë pasi vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë, betejë të cilën e ka humbur duke mbyllur sytë sot përgjithmonë.

Antalanta Pasko ishte regjizore montazhi në Kinostudio. Ajo ka lindur më 23 prill të 1951 në Tiranë, ku edhe kreu shkollën e mesme të përgjithshme. Një emër i njohur në montazhin e filmit shqiptar, edhe për vetë faktin që është e bija e Mitrush Kutelit.

Më shumë


spot_img
spot_img