Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur Pandi Siku

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktori i mirënjohur Pandi Siku ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare.

Siku do të mbahet mend për rolet e shumta në kinematografi dhe teatër, në filma si Këmishët me dyllë (1987), Fushë e blertë fushë e kuqe (1984), Koha nuk pret (1984), Një udhëtim i vështirë (1977), Brazdat (1973), Njeriu me top (1977) dhe Mysafiri ( 1979).

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img