Hapësire reklamuese

Kulture & Art

Ndahet nga jeta aktori i “Men in Black”, 6 ditë para se të mbushte 100 vjeç

Shkruar nga Newsbomb
Ndahet nga jeta aktori i “Men in Black”, 6 ditë para se të
Është ndarë nga jeta, pak para se të mbushte 100 vjeç, aktori Mike Nussbaum, i cili pati një karrierë të gjatë në teatër teksa merrte pjesë në filmin e njohur “Men in Black”. “Një aktor vërtet i madh në skenë dhe ekran, me skenën që është dashuria e tij më e madhe. E kam parë gjithë jetën në skenë, gjithmonë perfekt në çdo gjë që ka bërë dhe një zotëri i vërtetë. Ikona e Çikagos”, - ka shkruar aktori i famshëm John Cusack në llogarinë e tij personale X. Sipas Associated Press, ai ishte aktori më i vjetër profesionist në SHBA. Aktori Nussbaum ka ndërruar jetë nga shkaqe natyrore në shtëpinë e tij në Çikago, vetëm gjashtë ditë para ditëlindjes së tij të 100-të, sipas vajzës së tij, Karen.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese