Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndahet nga jeta aktori i famshëm Trevor Peacock

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fffc71446f5eda0ee9d2f62cbfd236dd

Aktori i njohur Trevor Peacock ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare.

“Trevor Peacock, aktor, shkrimtar dhe këngëtar, vdiq në moshën 89-vjeçare në mëngjesin e 8 Marsit nga një sëmundje e lidhur me psiqikën”, thuhej në deklaratën e publikuar nga angjenti i tij për Associated Press.

Peacock u bë i famshëm për rolin e tij si Jim Trott në komeditë e BBC. Ai ishte një aktor i suksesshëm i teatrit dhe fitoi shumë çmime të mëdha me kompaninë “The Royal Shakespeare”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img