Ndahet nga jeta aktori i famshëm hollivudian, Michael Parks

Publikuar tek: bota, më 18:15 10-05-2017 Ndahet nga jeta aktori i famshëm hollivudian, Michael Parks

Është ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare aktori i njohur amerikan Michael Parks.

Me më shumë se 100 role në disa nga filmat më të njohur amerikan, Parks u bë një nga ikonat e kinematografisë botërore.

Ai njihet për rolin e tij në filmin “Kill Bill”, serialin e famshëm “Twin Peaks”, filmat “Tusk”, “Red State”, “Django Unchained”, “From Dusk Till Dawn” e shumë të tjerë.

rtu5r66klllll.jpg

Shkaku i vdekjes nuk bëhet me dije. Parks la pas një djalë dhe gruan e tij, Oriana.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Putin: Rusia s’ka lidhje me shkarkimin e kreut të FBI-së amerikane, siç e shikoni tani do luaj hokej
Përdhunoi të bijën 13 vjeçare, deklarata e babait shokon hetuesit »
Article Logic
Execution time: 0.010787010192871
array(1) { ["section"]=> string(64) "ndahet-nga-jeta-aktori-i-famshem-hollivudian-michael-parks-78170" }