Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Ndahet në dysh rruga që lidh fshatin Kashnjet me Lezhën, izolohen qindra banorë (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d5f980a2cbb4a26e262405c9ddd57aef

Shirat e ditëve të fundit kanë sjellë pasoja të mëdha në vend.

Pamje të frikshme vijnë nga fshati Kashnjet i Lezhës, ku si pasojë e reshjeve të dendura është shembur rruga që lidh fshatin me qytetin.

Siç shihet edhe në fotot e mëposhtme rruga është ndarë në dy pjesë, ku një pjesë ka rrëshqitur. Mësohet se për shkak të situatës është ndaluar qarkullimi dhe zona në fjalë është izoluar.

Një një lidhje telefonike nënkryetari i Bashkisë së Lezhës, Ermal Paca tha se kjo rrugë është ndërtuar rreth 6 vite më parë, dhe se është problem i dherave të tokës dhe jo i cilësisë së punimeve.

Ndër të tjera ai tha se deri më tani janë evakuuar 10 familje. Ata rrezikojnë nga përmbytjadhe rrëshqitja e dherave.

Kujojmë që shembe dherash ka në disa zona të Lezhës si: Torovici, Balldre, në lagjen Varosh, në Rrëshen dhe në Fan, ku rrezikojnë disa banesa.

Screenshot_7.pngScreenshot_8.pngScreenshot_9.png

Më shumë

spot_img
spot_img