Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Nard Ndoka: Rama nuk ikën nga pushteti, vetëm po e vramë

spot_img

Lajme të ngjashëm

bb410109bb4d8d0641edaecad5e628a3

Ish-deputeti Nard Ndoka pranon “dështimin” e opozitës se me protesta nuk e larguan dot nga pushteti kryeministrin Rama.

I ftuar në emisionin “360Gradë”, Ndoka ka thënë se Rama me protesta nuk ikën nga pushteti, ndaj sipas tij, vetëm nëse e vrasin ikën.

Nard Ndoka: Do të përsëriten zgjedhjet me këtë kod që do miratojmë ne dhe do kalohet në zgjedhje të parakohshme pa Edi Ramën kryeministër. Kjo është agjenda evropiane, nëse çeton Rama do ta ketë opozitën përballë protesta, demonstrata…

Erion Kristo: Po përballë e kishte

Nard Ndoka: Ne kemi një agjendë ndërkombëtare, vetëm nëse e vrasim Ramën, se ndryshe nuk ik prej pushtetit ai. Pra opozita bëri maksimumin e mundshëm. Ne e dimë që nuk hiqet me demonstrata, por ndërgjegjësohet, ka një reflektim ka një reagim prej qytetarëve dhe prej faktorit ndërkombëtar. I kanë futur dy këmbë në një këpucë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img