Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Nard Ndoka LETËR Ramës, 7 PIKA për zgjidhjen e krizës: Këshilla për kokat e nxehta! Kaq ishte pushofshi në paqe… (E PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PDK, Nard Ndoka i ka nisur një letër, siç e quan ai portalit të Kryeministrit Edi Rama.

Ndoka ka renditur pikat, që sipas tij nxjerrin vendin nga kriza, ndërsa i ka cilësuar si ‘këshilla për kokat e nxehta’.

E plotë:

Letër për portalin e KM!

Si zgjidhet kriza?

Këshilla për kokat e nxehta:

  1. Krijohen dy grupe negociatorësh (pozitë-opozitë), në nivel politik e teknik.
  2. Përafrohen qëndrimet politike të palëve.
  3. Data e zgjedhjeve, parlamentare dhe lokale, projekt për ndryshimet ligjore.
  4. Mandati i qeverisë kalimtare dhe detyrat.
  5. Reformat që do të kryhen në drejtësi, zgjedhore, territoriale, integrim dhe kudo tjetër, që gjykohet.
  6. Dorëheqja e Kryeministrit!
  7. Firmosja publike e marrëveshjes mes përfaqësuesve të lartë politik (pozitë-opozitë).

– Kaq, kriza u zgjidh!?

Pushofshi në paqe, nëse vazhdoni më tej..!?

Më shumë


spot_img

spot_img