Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Nard Ndoka i propozon KQZ-së votim dhe numërim elektronik në të gjitha qarqet e vendit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ec667472ebafcec0010b2eb6213ed9da

Partia Demokristiane e Shqipërisë me kryetar Nard Ndokën, i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që votimi dhe numërimi elektronik të aplikohet në të gjitha qarqet e vendit.

Më herët PD dhe LSI kanë propozuar Korçën dhe Fierin si dy zonat ku të aplikohet projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik.

Nga ana tjetër PS ka propozuar disa zona të Tiranës dhe qytetin e Korçës, ndërsa Bindja Demokratike ka propozuar vetëm Tiranën.

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka kërkuar që ditën e nesërme të zhvillojë një takim me përfaqësuesit e partive politike, lidhur me implementimin e projektit pilot, numërimin dhe votimin elektronik në zgjedhjet e 25 prillit.

dok.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img