Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Nard Ndoka bën gafën e rradhës, vdes për herë të dytë nënën e Angela Merkel

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri Nard Ndoka ditën e sotme ka rënë pre e një lajmi të rremë dhe ka ngushëlluar kancelaren Angela Merkel për humbjen e nënës së saj, edhe pse ajo ka dy vite që është ndarë nga jeta.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ndoka ka shkruar një historik të shkurtër mbi jetën e nënës së Merkel, teksa ka shtuar se lajmi për vdekjen e saj është bërë publik nga një zëdhënës i Qeverisë Gjermane.

“Në moshën 90 vjeçare ka ndërruar jetë, Herlind Kasner, Nëna e Kancelares gjermane, Angela Merkel. Sipas mediave të huaja, vdekja e nënës së kancelares gjermane u bë e ditur nga një prej zëdhënësve të Qeverisë së Gjermanisë.

Ajo lindi udhëheqësen e ardhshme botërore në Hamburg Angela Merkel, në vitin 1954, duke u zhvendosur në ish-Gjermaninë Lindore vetëm disa javë më vonë me vajzën dhe burrin e saj, Horst Kasner, një pastor që vdiq në 2011”, shkruan ai.

Kujtojmë se mamaja e Merkel, Herlind Kasner është ndarë nga jeta në prill të vitit 2019, në moshën 90 vjeçare.

Capture 6
po

Më shumë

spot_img