Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nano e quajti ‘kafshë’, Berisha: Kanë koncepte si etërit e tyre mizorë, të vazhdojnë me bixhozin…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

83d9fd5fd5fdcb4cf4b7fb4f46c75b7a

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar deklaratat e ish-kundërshatrit të tij socialist Fatos Nano, i cili u shpreh në “opinion” se “Berisha përfundoi së qënuri kafshë politike më 21 janar 2011, dhe mbeti vetëm kafshë”.

Në një intervistë për gazetaren Beti Njuma, Berisha deklaroi se, Nano dhe Rama kanë të njëjtin koncept për opozitën njësoj si etërit e tyre mizorë.

Sali Berisha: Nuk kam ndonjë koment Beti. E vetmja gjë që mund të them se, u paraqitën si pinjollë të Bllokut, me mendësinë absolute staliniste se problemi i Shqipërisë është opozita. Mu rikujtuan të gjitha qëndrimet e Partisë së Punës së Shqipërisë në muajt e parë të opozitës shqiptare kur fatkeqësia kombëtare ishte opozita. Këta të dy, nuk po i quaj siç e meritojnë, por po i quaj pinjollë, mbajnë të njëjtin koncept si etërit e tyre mizorë. Nuk kam asnjë koment tjetër për këtë. E rëndësishme është të vazhdojë delegimi për hatër të bixhozit. Për të tjerat nuk kam gjë për të. “

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img