Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Najada Çomo IKËN nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, zbulohet kush e zëvendëson atë dhe Tritan Kalon

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d936a4914ab17ebc87f05df52ee0f89f

Profesoreshë Najada Çomo nuk është më pjesë e Komitetit Teknik të Ekspertëve.

Nuk dihet nëse është larguar pas impenjimeve të shumta që do të ketë tani që fillon fushata zgjedhore, apo për arsye që të mos politizohet ky institucion, duke qenë se znj.Çomo kandidon për deputete dhe është renditur e dyta në listën e Tiranës, pas Luljeta Bozos.

Ky largim i Çomos vjen pak ditë pasi dhe mjeku Tritan Kalo “i dha duart” Komitetit, të cilin e akuzoi për të politizuar.

Profesoreshë Najada Çomon e zëvendëson shefja e Shërbimit të Reanimacionit Pediatrik në QSUT, znj.Ermira Kola, ndërsa Tritan Kalon e zëvendëson mjeku infeksionist Dhimitër Kraja.

ata2.jpg

Nga Komiteti largohet edhe Znj.Narvina Sinani, e cila zëvendësohet me znj. Jetmira Bebeci, Drejtore e AKBPM”.

Screenshot_5_copy.jpg

Screenshot_6_copy.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img