Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Naftëtarët e Ballshit dhe Fierit nisin protestat, kërkojnë pagën e dytë të luftës dhe rifillimin e punës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c04ef46725e6e207c08cb75b65387cd2

Naftëtarët e Ballshit dhe Fierit kanë dalë sot në protestë njëkohësisht para prefekturës dhe uzinës në qytetet përkatëse.

Mësohet se ata kërkojnë e dytë të luftës dhe rikthimin në punë.

Naftëtarët shprehen se kanë tetë muaj pa punë dhe nuk dihet se çfarë do të ndodhë me fatin e tyre.

“Kemi 8 muaj pa punë, duam të rifillojmë punë”, thonë ata.

Kujtojmë së në datën 23 prill naftëtarët u bënë përfitues të pagës prej 40 mijë lekësh, ndërsa sot ata kërkojnë sërish të ndihmohen nga shteti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img