Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

“Na u desh të merrnim mandatin e 3”, fjalimi i Ramës në Bruksel, Flutura Açka: E shpjegoi vetë 25 prillin!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, ka reaguar në lidhje me fjalimin e mbajtur të kryeministrit Edi Rama ditën e djeshme në Samitin e Brukselit.

Përmes një postimi në “Facebook”, Açka i referohet fjalimit të kryeministrit si të papërgjegjshëm dhe politikisht të rrezikshme.

albsig

spring

Ajo shkruan se me fjalimin e djeshëm Rama hoqi të gjitha dyshimet sa i përket fitores së zgjedhjeve të 25 prillit, pasi sipas saj kryeministri me termin “na u desh të merrnim”, lë të kuptohet masakrën zgjedhore.

“Pa koment!

E dëgjuat se çfarë tha dje mes marrinave të tjera kryeministri ynë në konferencën për shtyp në Bruksel?

“Na u desh të merrnin mandatin e tretë me besimin se do të hapeshin negociatat me BE, por nuk u hapën…”

“na u desh të merrnim”… e shpjegoi edhe vetë KM për ata që kanë ndonjë dyshim për zgjedhjet e 25 prillit. Në fakt, lapsuset e këtij njeriu, janë të vërtetat e tij.

Kurrë, qysh nga krijimi i tij, Bashkimi Europian nuk ka parë fjalë më të papërgjegjshme, dhe politikisht të rrezikshme, sa haluçinacionet e KM tonë dje”, shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img