Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

‘Na thuaj një emër dhë të kërkoj falje’, gazetarja vë ministrin me ‘shpatulla pas murit’, Lleshaj: Nuk jap emra, nuk merrem as me peshq

spot_img

Lajme të ngjashëm

fdc9c14528398a86c70876677a406c87

Gazetarja e kronikës Klodiana Lala ka “vënë në siklet” ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, duke i kërkuar një emër “peshku të madh” apo një emër operacioni të madh anti-krim që ka bërë bujë.

Sipas gazetarëve në panelin e “opinion”, krimi i organizuar është rritur dhe nuk ka grupe kriminale të shkatërruara apo peshq të mëdhenj të arrestuar.

Lleshaj tha se nuk dëshiron të japë emra dhe me ironi deklaroi se nuk merret me peshq. Më herët Lleshaj ka thënë se posti i tij është politik dhe nuk merret me arrestime konkrete.

Medini: Në 2018-2019 ne kemi 0 grupe kriminaleqë merren me kultivim kanabisi të vënë përballë drejtësisë.

Lleshaj: Kryesisht grupet kriminale janë të ngritura nga kultivimi i drogës. Raporti i fundit i KE flet për shumë grupe krimi të shkatërruara në Shqipëri.

Lala: Na thoni ndonjë emër të ndonjë peshku të madh. Cilët janë këta peshq të mëdhenj? Unë rri gjithë ditën te dera e gjykatës dhe aty s’më rezulton ndonjë emër i madh. Më thuaj një emër operacioni dhe unë do t’ju kërkoj falje.

(Lleshaj nënqesh…)

Lleshaj: Unë nuk jap emra sepse jam ministër i Brendshëm. Nëse keni kureshtje do t’ju sjell një oficer të policisë kriminale dhe tua thotë.

Lala: 2019-2020 vetëm kriminelë kanë dalë nga burgu. Na përmend një operacion i suksesshëm.

Lleshaj: Ka me dhjetëra.

Lala: Po më thuaj një nëse ju ka mbetur në mendje.

Lleshaj: Unë nuk jap emra as peshq të mëdhenj, nuk merrem me peshq.

***

Lexo edhe: ‘Bandat kriminale po kontrollojnë vendin’, Lleshaj përballet me gazetarin Hoxha: S’është e vërtetë! Vrasjet jashtë-shtetit nuk llogariten (E PLOTË)

Lexo edhe: Lleshaj: Unë s’jam kundër kanabisit mjekësor, por do ta luftojmë ashpër edhe nëse nesër e legalizojmë…

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img