Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
20 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

‘Na rri roje deri në 4 të mëngjesit’, Sokol Balla tregon sakrificat e nënës (DEDIKIMI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

2a8b6a3881b184aaf97585cf537851ee

Gazetari Sokol Balla ka bërë një dedikim të veçantë si rrallëherë më parë për nënën e tij e cila feston ditëlindjen e 68-të.

Balla e cilëson nënën e tij si Nënë Tereza, ndërsa tregon se ka sakrifikuar shumë për të.

Gazetari thotë se nëna e tij është personi që rri pa gjumë deri në 4 të mëngjesit, është e para dhe e fundit që e merr në telefon, e puth dhe përkëdhel.

“Secili sot ka Nene Terezen e vet. Nena ime sot ka ditelindjen e 68-te dhe 1000 here me shume aq, harroj sakrificat e saj fizike dhe mendore per te rritur nje njeri si une, duke ndenjur nje zonje fisnike, pavaresisht aty ku jeta e hodhi shpesh, me pa te drejte. Pengese ndaj cdo rreziku fizik, roje deri ne 4 te mengjesit me darken e nates se fundit, njeriu i pare dhe i fundit qe merr ne telefon, shkruan mesazh, te puth e perkedhel. I pari qe mbaj mend prane meje, ne momente te veshtira, i fundit ndoshta qe do kujtoj kur te filloje gjumi i gjate. Te dua shume mami! U befsh 100 vjeç!”, shkruan Sokol Balla.

efsdg.png

Më shumë

spot_img