Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

Na presin ditë me diell, temperaturat shkojnë deri në 26°C këtë javë

Lajme të ngjashëm

Moti ditën e nesërme në vendin tonë, pritet të jetë i kthjellët dhe nën ndikimin e masave ajrore të thata. Temperaturat pritet të shkojnë deri në 26°C.

Ashtu si këto ditët e fundit edhe për ditën e nesërme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike me masa ajrore të thata me origjinë perëndimore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në veriilndje.

Era do të fryjë me drejtim verilinjde – veriperëndim dhe shpejtësi mesatare 1-4m/s ndërsa në bregdet dhe lugina era hera-herës intensive dhe shpejtësi që arrinë deri në 6-8m/s.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 6 deri 25°C në zona e ulëta 4 deri 26°C në zona bregdetare 7 deri 25°C

Më shumë