Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

“Na keni dëmtu biznesin, o plehra na latë pa lekë”, qytetarët masakrojnë BKT-në për problemeve në sistemin bankar (KOMENTET E FORTA)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dje Banka Kombëtare Tregtare me filiale në Shqipëri dhe Kosovë kishte avari në sistemin qendror bankar, duke bërë që shumë qytetarë klientë të mbeten pa marrë shërbimin e dëshiruar.

Dje u premtua nga zyra e shtypit e bankës se avaria do të rregullohej sot në mesditë, por gjërat nuk kanë shkuar siç duhet.

Bordi i bankës vendosi që filialet të mbeten hapur deri në orën 20:00 të mbrëmjes, duke ditur që zakonisht mbyllen në 15:30-16:00, mirëpo edhe pasdite ka pasur avari në dhënien e shërbimeve.

Në njoftimin e BKT-së në rrjete sociale, qytetarët nuk kanë duruar dhe kanë shpërthyer në kritika të forta, duke u ankuar se i është prishur shumë punë, në familje dhe biznese. Mungesë parash dhe mos-shlyerje detyrimesh.

LEXO EDHE: Banka Kombëtare Tregtare në “black-out” total që nga dreka, njerëzit mbesin “pa lekë”

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img