Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
46 %
1.5kmh
75 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Na jepni Albinin, tu japim Ballist Morinin!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga Ylli Dylgjeri

A pranoni të bëjmë një shkëmbim baca Isa?

Tu japim ballist Morinin e të na jepni Albinin. Si ju duket?

E meritoni Ju një ballist, e ne një Albin. Me çna dëgjojnë veshët këtej e andej, na bënte më shumë punë Ne në luftën ndaj korrupsionit një Albin. E ju bënte punë më shumë Ju atje për të mbrojtur kufinjtë një ballist. Kjo është filozofia që na përshtatet sot më mirë. Edhe fansat kështu janë ndarë. Ballistë andej e Abinis-të këtej. Është më afër nesh kjo aferë. Janë karektere tipike për kohën që po jetojmë. Ne të luftojmë hajninë me Albin e Ju ti mbroni më mirë kufijtë me Ballistin. Ju a japim megjithë harte ballistin tonë.

I shkëmbejmë me ceremoni në Morinë. Jo se Ju, jeni më pak hajna andej kufirit, por e keni dhe një EULEX për roje. Ne akoma nuk na kanë ardh nga evropi për të na ndrequr këtu me “EULEX”.

Mendoje njëherë Isa. E ndaje shpejt, sa nuk të janë shtuar më shumë hallet, se boll të menduar e të rënduar e ke hijen. Bisedoje njëherë edhe me Hashimin, se ai i mbulon mardhëniet me jashtë kufijve. Eshtë edhe më kompetent për pazaret: “më jep një qen me lesh , tu japim një akrobat”- Hashimi.

Ti shpëtojmë djemtë nga burgu, e njëherësh shpëtojmë kufinjë dhe kombin e lodhur nga dhe hajnia e tradhtia.Tung.

Lexo edhe: Ballin lartë e kurrizin drejtë

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img