Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

“Na ishte një herë…”, lokali i famshëm “Zahari” i Korçës do të shitet, vendin e tij do e zërë një objekt turistik

spot_img

Lajme të ngjashëm

Për të gjithë korçarët e vjetër dhe dashamirësit e këtij qyteti të vogël, por me një histori të madhe mbi shpatulla lokali i “Zaharit”, prej vitesh ka qenë një ndër pik takimet e shumë qytetarëve.

Mësohet se shumë shpejt do i thuhet “lamtumirë” këtij lokali, pasi në vend të tij do të ndërtohet një objekt turistik, duke mbetur kështu lokali thjesht një nostalgji.

Ky fakt u bë me dije nga një agjensi imobilare e cila njofton shitjen e objektit dhe vendin e tij do ta zërë një atraksion i ri turistik.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img