Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

“Na duhesh më shumë në tokë ca kohë”, Rama bisedon me pilotin shqiptar dhe i ofron punë: Kemi mangësi, je i dëshiruar të vish

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një bashkëbisedim online me disa prej aplikantëve të nismës ‘Gati për Shqipërinë, ku u njoh me idetë e secilit prej tyre.

Në mesin e aplikantëve ishte edhe një pilot, i cili aktualisht punon në Arabinë Saudite si kapiten dhe dëshiron të ofrojë kontributin e tij në Shqipëri.

Rama i ofroi një vend pune, pasi në Shqipëri ka mangësi në fushën e aviacionit.

Piloti: Punoj në Arabinë Saudite si kapiten, kam mbaruar studimet për pilot, jam i gatshëm të ndihmojë në fushën e aviacionit.

Edi Rama: Je shumë i dëshiruar të vish sepse është një fushë dhe një profil që kemi kemi mangësi. Sapo të gjejmë një aeroplan, ti si fillim do përfshihesh në punët e aviacionit edhe një vend pune në një aeroplan ta gjejmë, por mbase na vlen më shumë që të rrish në tokë ca kohë.

Më shumë

spot_img
spot_img