Mziu kryeson garën në Kamëz me 600 vota para Gjicit

Publikuar tek: politike, më 09:01 22-06-2015 Mziu kryeson garën në Kamëz me 600 vota para Gjicit Xhelal Mziu dhe Safet Gjici takohen në sdudion e \"Ora News\"

Edhe pse kryeministri Edi Rama ju premtoi qytetarëve se çdo votë e tyrja për kandidatin e (ASHE) do të përkthehet në investime, as ky premtim me sa dihekt nuk i ka bindur banorët e Kamzës. Ky bastion i së djathtës duket se do të vijojë të drejtohet sërish nga kandidati i djathtë Xhelal Mziu. Nga 24 kutitë e numëruara nga 120 të tilla kandidati Mziu ka arritur të marrë 4996 vota , ose 52.97%. Megjithtë diferenca duket e ngushtë duke iu referuar kutive të mbetura, pasi kandidati i (ASHE) , Safet Gjici ka arritur të grumbullojë 4435 vota, ose 47.03%.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014050006866455
array(1) { ["section"]=> string(57) "mziu-kryeson-garen-ne-kamez-me-600-vota-para-gjicit-14319" }