Hapësire reklamuese

Politikë

Myslim Murrizi nxjerr fotot: Te hyrja e Bashkisë Ersekë është akoma ylli komunist me 5 cepa dhe mbishkrimi “Këshilli Popullor”, Basha po të ketë b****…

Shkruar nga Newsbomb
Myslim Murrizi nxjerr fotot: Te hyrja e Bashkisë Ersekë

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka publikuar fotot e hyrjes kryesore të bashkisë së Ersekës, teksa thotë se ende është i gdhendur mbishkrimi “Këshilli popullor” dhe ka ende yllin komunist me 5 cepa.

Ai shprehet se këshilltarët bashkiakë të PD në këto 30 vite kanë ardhur nga PPSH ose kanë qenë spiunë sigurimi, pasi në të kundërt do të kishin kërkuar të paktën që ylli të hiqej nga hyrja e bashkisë.

Murrizi hedh akuza edhe për anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar të PD-së, pasi thotë se 90 prej tyre janë ish spiunë sigurimi. Ai i këkron Bashës që t’u kërkojë certifikatën e pastërtisë së figurës, pasi kështu do të shohë se çfarë llumi ka tyre.

Postimi i plotë:

31 vjet neokomunizem gjejne vend tek hyrja kryesore e Bashkise Erseke qe akoma ka mbishkrimin keshilli popullor dhe yllin komunist me 5 cepa

Komunistet qe kane qeverisur Shqiperine prej 30 vitesh nga PS-PD-LSI dhe derdellisin per mender demokraci e pluralizem jane te gjithe nga e njenjta tufe

Keshilltaret bashkiak te PD ne keto 30 vite apo drejtues te PD ne kete dege ose kane ardhe nga ppsh ose kane qene spiune sigurimi se ndryshe do kishin kembengulur qe te pakten ylli te hiqet nga aty se eshte hequr me Kushtetute nga Flamuri jone Kombetare dhe nuk eshte më simbol

Ps: Edhe une ja fus kot me duket!

Kerkoj te mos kete ish spiune sigurimi ne drejtimin e PD Erseke kur nga 300 petrita qe u emeruan te shtunen si keshilltare te Bashes jane mbi 90 ish spiune sigurimi

Po te kete b... Basha tu kerkoj te marin çertifikaten e pastertise se figures te gjithe te “zgjedhureve” qe i perkasin datelindjes nga 1944 deri ne 1974 dhe shihni çfare llumi ka aty

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese