Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

‘Muzika nuk vret’, Beqja për mbylljen e lokaleve të natës: Prej pijeve alkoolike njerëzit nuk e mbajnë më distancën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

27a8648048aff6d89b3d868fea9e323f

Gjatë seancës së sotme në Kuvend deputetët e opozitës parlamentare kanë kundërshtuar mbylljen e klubeve të natës dhe i kanë kërkuar qeverisë që të rishikojë vendimin.

 

“Qeveria të sillet mirë me artistët se kur ju duhen i merrni për të hapur fushata, ndërsa kur nuk ju duhen i largoni me polici”, tha Zef Shtjefni.

Mirëpo mazhoranca e ka quajtur si të domosdoshëm këtë rregull, për të penguar përhapjen e Covid.

Ilir Beqja shpjegoi se nuk është muzika që vrep, por shtoi se në orën 20:00 fillon përdorimi i pijeve alkoolike dhe njerëzit nuk e mbajnë më distancën.

“Muzika nuk vret, por zhumra po. Arti nuk bëhet me klube nate. Në orën 20:00 fillon përdorimi i pijeve alkoolike dhe njerëzit nuk e mbajnë më distancën dhe kur ka aktivitet shtohen stërkalat”, tha Beqja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img