Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Muzeu i Holokaustit bën thirrje për të ndihmuar civilët në Aleppo (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Duke marë rolin e aktivistit, në përgjigje të numrit në rritje të viktimave në pjesën lindore të Aleppos, muzeu i Holokaustit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por transmeton një video të filmuar brenda qyetit të rrethuar për t’i bërë thirrje ndërkombëtarëve të marrin hapa të menjëhershëm për mbrojtjen e civilëve nga mizoritë masive.

Edhe pse muzeu është një organizatë që financohet nga qeveria, nuk mban qëndrime politike. Video tregon sirianët e pikëlluar dhe punonjësit humanitarë amerikanë të cilët bëjnë thirrje për krijimin e një zone ku të ndalohet fluturimi, një korridor humanitar, propozim që presidenti Barack Obama e ka refuzuar për disa vite.

 

Aktualisht Kombet e Bashkuara po bëjnë thirrje për arëmpushim në Aleppo për t’i ofruar ndihmë humanitare mbi 2 milion civilëve pa ujë dhe energji elektrike.

Më shumë
spot_img
spot_img