Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Mutacioni i ri i Covid-19 vjen afër Shqipërisë, zbulohen 4 raste në Greqi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

85bff45d8b9338d377caccb158fe3efe

Ditën e sotme janë zbuluar 4 raste të reja të koronavirusit të ri në Greqi.

Sipas informacioneve për mediat greke, rastet e para të mutacionit janë zbuluar nga Instituti për Kërkime Mjekësore dhe Teknologjike në Athinë.

Rastet janë izoluar dhe po kryhen studime. Akoma nuk dihet se nga ku mund ta kenë marrë mutacionin e ri personat e infektuar.

Mediat greke shkruajnë gjithashtu se qeveria mund ta fusë vendin në një karantinë të plotë.

Ky koronavirus i ri, i cili u zbulua për herë të parë në Mbretërinë e Bashkuar, mendohet të jetë 70% më i transmetueshëm.

Shumë vende në Evropë kanë vendosur që të izolohen totalisht me qëllim që të shmanget rritja e madhe e numrit të të infektuarve me koronavirus.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img