Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mutacioni i ri i Covid-19 në vendin tonë? Shefja e Survejancës në ISHP heq të gjitha dyshimet: Do transportohej menjëherë në Berlin ose Londër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e3bae3fec06383324a6bebfca4e08b3a

Shefja e Survejancës dhe Shërbimit të Inteligjencës Epidemike në ISHP, Eugena Tomini konfirmoi se deri më tani nuk është evidentuar asnjë rast në vendin tonë me mutacionin e ri të Covid-19.  

Në emisionin “Log”, Tomini tha se nëse kjo monstër do ishte hasur do ishte transportuar në Berlin ose Londër, aty ku është binjakëzimi i laboratorit të referencës.  

“Deri tani nuk është dedektuar asnjë monstër apo nëpërmjet diagnozës së PCR-së, e dyshimtë për kundrejt virusit covid-19. Nëse do të kishim dyshime, monstra transportohet në Berlin dhe Londër, ky është binjakëzimi i laboratorit të referencës. Deri tani nuk ka rezultuar asnjë e dyshimtë, që është brenda linjës së koronaviruseve, por nuk konfigurohet si covid-19 dhe nëse do të shfaqet sigurisht bëhet dërgimi direkt në këto laboratorë referencë” tha Tomini.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img