Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mustafa takohet me Merkel në Berlin, pak ditë përpara turit të kancelares në Ballkan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

033478b2e298abecf5f22e36abf42a34

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa do të zhvillojë më 30 qershor një vizitë zyrtare në Gjermani, ku edhe do të takohet me kancelaren Angela Merkel. Lajmi konfirmohet në faqen zyrtare të kancelares Merkel, në të cilën shkruhet se: “Temë e diskutimit do të jenë marrëdhëniet bilaterale, gjendja në Kosovë dhe marrëdhëniet e Kosovës me Bashkimin Evropian.”

Vizita e Mustafës në Berlin zhvillohet vetëm pak ditë përpara turit që Angela Merkel do të zhvillojë në Ballkan më 8 korrik. Tirana dhe Beogradi tashmë janë konfirmuar në agjendën e kancelares Angela Merkel, ndërsa ende nuk është e qartë nëse ajo do të jetë e pranishme më 9 korrik në Sarajevë të Bosnje-Hercegovinës.

Lexo edhe: Merkel më 8 korrik në Tiranë, vizita e dytë e një kancelari në 25 vite 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img