Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Mustafa niset drejt Hungarisë, të martën votohet për pranimin në UEFA

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka udhëtuar sot drejt Budapestit të Hungarisë, ku të hënën do të takohet kryeministrin Viktor Orban, me të cilin do të bisedojë për çështje bilaterale.

Bashkë me të, drejt Budapestit ka udhëtuar edhe presidenti i FC Prishtinës, Remzi Ejupi. Sipas të gjitha gjasave, ata do të jenë afër Kongresit të UEFA-s, i cili do të zhvillohet në këtë shtet.

Pritet që pjesëmarrës në kongres të jetë kreu i FFK-së, Fadil Vokrri dhe zyrtarë të tjerë të federatës.

Sipas parashikimeve, Kosova do të bëhet anëtare e UEFA-s më 3 maj dhe me shumë mundësi, pas anëtarësimit në FIFA, mund të marrë pjesë në Botërorin e vitit 2018 që do të organizohet në Rusi. 

Më shumë
spot_img
spot_img