Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Mustafa Liçi i ‘kthehet’ Artan Hoxhës: Gazetar i krimit! Paguhet për t’i humbur gjurmët vrasësve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka “trazuar ujërat” në Shkodër pas deklaratës së disa ditëve më parë kur tha se përveç bandës së Bajrit, ka edhe një familje tjetër rivale, pjesë e botës së krimit.

Hoxha nuk përmendi emra por u kuptua se mesazhi ishte për familjen Liçi e cila humbi një prej anëtarëve të saj muaj më parë, Fatbardh Liçin.

Ndërkaq, Mustaf Liçi i cili mban edhe postin e këshilltarit në Bashkinë e Shkodrës i është përgjigjur Hoxhës duke e akuzuar si gazetar të krimit.

Ai tha se Hoxha është i paguar dhe po “rrit fëmijët me bukë harami”.

“Ky person i inkriminuar ka ringjallur dhe mundohet të hapë panik mes fiseve e qytetarëve të Shkodrës.

Gazetari i krimit i cili ka vendosur të rrisë fëmijët me paratë e krimit dhe me bukë haram, nuk mundet 6 vrasjet e Shkodrës t’i atribuojë si vrasje bandash e të krahasojë modelet. Të gjithë të vrarët në qytetin tim, i njohin kriminelët dhe i dinë kush janë. Shkodranët janë të zgjuar. Familja Lici ka marrëdhenie të shkëlqyera me familjet e viktimave të qytetit. Artan Hoxha, është në shërbim të krimit të organizuar të familjes Bajri”, tha Lici para kamerave.

Video e plotë:

 

 

Më shumë

spot_img