Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Murrizi tregon ambiciet për zgjedhjet e 25 prillit: Do luftojmë në Fier, Tiranë, Korçë dhe Elbasan! Sondazhin do jua përplas në fytyrë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

836c7ce081db98ba8a7a527e916ed234

Myslim Murrizi ka thënë sot në një intervistë për Report tv, se ai dhe partia e tij do të luftojë për mandate në 4 qarke të rëndësishme në vend, siç janë Tirana, Elbasani, Fieri dhe Korça.

Murrizi tha se kërkon të mbetet realist me këmbë në tokë, por u shpreh i bindur se në zgjedhje do të përmbysen sondazhet që sipas tij bëhen nga militantët.

Pyetje: Për të qenë realist, për sa mandate luftoni, cili është objektivi juaj, me shifra?

Murrizi: Unë nuk jam fallxhor dhe s’dua ta bëj rolin e fallxhorit, se e ka profilizuar dikush tjetër tani këtë figurë.

Pyetje: Kush?

Murrizi: E di ju kush. Ajo që ka zëvendësuar ndjesë pastë Eleonorën. Ata kanë ndarë 260 mandate nga 120 që janë gjithsej.  Ne do të luftojmë fort për mandat në Fier, Tiranë, Korçë dhe Elbasan. Atë sondazhin që ju publikoni do jua përplas surratit më 25 prill. Unë jam me këmbë në tokë, jo retorik, dhe qytetarët do t’i binden rebelimit dhe mllefit që kanë për këta politikanë. Nëse gjykojnë që unë jam shkaktar që çfarë kanë ndodhur në këtë vend, ta ndëshkojnë me votë dhe do të iki nga sytë këmbët.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img