Murrizi: Në Kuvend ka njerëz që në komunizëm kanë spiunuar babain, mamanë, nusen apo djalin

Publikuar tek: politike, më 21:34 25-11-2020 Murrizi: Në Kuvend ka njerëz që në komunizëm kanë spiunuar babain, mamanë, nusen apo djalin Myslim Murrizi

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Myslim Murrizi, ka thënë sot në emisionin “Arena” se do të jetë ai kryetari subjektit të sapoformuar politik, deri në 25 prill.

Murrizi tha se shqiptarët nuk kanë nevojë që të kenë frikë nga persona të cilët më herët në komunizëm kanë raportuar familjarët e tyre, dhe sot gjenden në Kuvend.

Murrizi: Deri në 25 prill kryetari këtij subjekti të sapoformuar do të jem. Pas kësaj date të gjithë kandidatët do të votohen. Ne nuk bëjmë ‘shoë’ me zgjedhje online ose 3D.

Përderisa partitë kandidojnë në zgjedhje dhe kush të marrë më shumë vota atëherë ai të jetë kryetar partie.

Në 30 vite që është rrëzuar komunizmi, nuk ka pse shqiptarët të kenë në krye një person që ka raportuar të atin, të ëmën, nusen apo djalin. Sot do të japë moral pas 30 vitesh. Sot ka nga këta në Kuvend.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Mbyllja e shkollave reflektim i qeverisë’, Basha: S’jam këtu të marr merita, por Rama s’ka plan. Masat e marra janë gjysmake
»
Article Logic
Execution time: 0.012156963348389
array(1) { ["section"]=> string(95) "murrizi-ne-kuvend-ka-njerez-qe-ne-komunizem-kane-spiunuar-babain-mamane-nusen-apo-djalin-229125" }