Tirana
scattered clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
59 %
2kmh
40 %
Mër
19 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
19 °
E mërkurë, 12 Maj, 2021
spot_img

Murrizi me tone të larta në Kuvend për 25 prillin, i drejtohet Ballës: Dëgjova Ramën që tha se mandatin e do për Zahon, shkon i bën ftesë Lulit…(E PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti Myslim Murrizi në Kuvend ka folur për zgjedhjet e 25 prillit.

Në fjalën e tij Murrizi i është drejtuar Taulant Ballës duke thënë se Rama gjatë fushatës kishte thënë se mandatin e tretë e donte për Zahon, ndërsa tani kërkon bashkëpunim me Bashën.

Ndër të tjera Murrizi tha se marrëveshja e “5 qershorit” bëri që tani deputete që kishin shumë vota mos futeshin në Kuvend dhe të merrnin mandatin e deputetit ata që kanë më pak vota.

“Desha të uroj cdo qytetar që me votën e tij ndihet rehat pas 25 prillit dhe me zgjedhjen e tij.  Në lidhje me aktin normativ, unë isha shprehur se pavarësisht nga Kina apo Bashkimi Sovjetik merrni vaksinat. Ajo që është prezente këto ditë në politikë është teatri i radhës i betejës para plazhit që të dielën shpalli fitoren, të hënën gjeti armiqt, të martën bën ftesë për bashkëpunim.

Eja të qeverisëim. Zoti Balla, meqë je super deputeti më i votuar ndër Shqiptarë. Gjatë fushatës dëgjova Ramën që tha se mandatin e tretë e dua për Zahon, tani shof që i bën ftesë Lulit për të qeverisë, tani e do për Zahon apo për Lulin, apo i konsideron si fëmijë të pandashëm. Kur ankoheni ju që kishin 92 numërues tuaj hajdutë, po ne 8 subjekte të tjera politike që morëm ca na latë ju, ca të themi?

Nuk donit sistem të pastër. Do vi Luljet e të gjithë ata që bëjnë se si njohin zgjedhjet do thonë “betohem” kta “a ma hëngre e as ta hangsha”. Asnjë pikë respekti nuk kam për LSI që ditën që jam ulur kur do e bashkoja por LSI ka marrë 107 mijë vota, PSD ka marrë 3 mandate ky është deformimi i 5 qershorit. Po të ishte vota e hapur Petriti sdo ishte në Kuven,” tha Murrizi nder te tjera.

spot_img

Më shumë

spot_img