Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Murrizi flet për vettingun në politikë: Njoh hajdutë nga të dyja palët dhe kam ndyrë që t’u jap dorën në rrugë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka folur në lidhje me vettingun në politikë, duke thënë se nuk mund të pastrohet nga vetvetja.

Në një intervistë për “Ora e Betit”, Murrizi ngriti pyetjen duke thënë se kush e pengon SPAK-un që të dërgojë politikanë në burg, sepse sipas tij Vettingu është njollë një biografi.

“Unë njoh hajdutë nga të dyja palët dhe kaM ndyrë që tu jap dorën në rrugë. Por politika nuk mund të pastrohet nga vetvetja. Pse kush i fut hajdutët në kuvend që duhet një ligj? A nuk i fut vetë Basha dhe Rama?

Kush e pengon SPAK-un që të dërgojë politikanë në burg? Vettingu është njollë një biografi. Unë nuk jam kundër Vettingut. Kush janë deputetët që do ta bëjnë këtë vetting?” tha Murrizi ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img