Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Murrizi flet në Kuvend për Enkelda Kapedanin: Këtu u qelb burimi, ju shikoni depozitat, ka edhe 13 të tjera me video…(E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti Myslim Murrizi në fjalën e tij në seancën plenare ka folur për gjyqtaren Enkeleda Kapedani.

Ai duke iu drejtuar Inspektorit të Lartë të Drejtësisë Artur Metani, tha se duhet hetuar “burimi dhe jo të pastosh depozitat në taracë”.

Ndër të tjera Murrizi tha  se nuk është vetëm Enkeleda por janë dhe 13 gjygjatare të yejra, që sipas tij kanë publikuar foto nga katari.

“Për Metanin i nderuar Inspektor, edhe pse nuk është këtu prezent  nuk mund të merresh me asnjë Tik Tok, të asnjë tik-tokje apo tik-takje. Nuk mund të merresh pasi këtu është qelbur burimi ti kërkon që të pastrosh depozitat në çatitë e shtëpive. Mua më rezulton se 50% janë persona që japin mësim dhe punojnë në zyrat e pedagogëve të tyre në magjistratë, ose bij e bija të gjyqtarëve që janë të shkarkuar ose të larguar nga sistemi i drejtësise.

 Pasi fitojnë konkursin  e veçantë këto botokset të kalojnë në vetting, me çfarë fytyrë do të lejohet që i bija e një gjyqtari hajdut të jetë në krye të sistemit të drejtësisë. 13 gjyqtarë që vetëm kosto financiare, fryrje buzësh, parakolp dhe prapakolp. Sa ka si ajo vajza. Tiktok Katari, tik Tok Dubai  ku i gjejnë të gjithë këto lekë, se unë edhe nuk e di sa shkon ky botoksi”, tha Mirrizi ndër të tjera.

Më shumë

spot_img
spot_img