Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Murrizi depoziton në Kuvend nismën “bujare”: Të falen të gjitha gjobat e vendosura gjatë pandemisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti Myslim Murrizi ka depozituar ditën e some në Kuvend nismën për faljen e të gjitha gjobave që janë vendosur gjatë periudhës së pandemisë.

Sipas Murrizit kjo nismë nuk prek buxhetin e shteti dhe lehtëson shqiptarët të cilët gjatë pandemisë për arsye të ndryshme janë detyruar që të shkelin disa rregulla strikte.

“Mendoj se në situatën e sotme pas vaksinimit të mbi 500 mijë shqiptarëve dhe kalimit në një fazë tjetër të emergjencës së pandemisë gati drejt hapjes së plotë, shoh që masat me karakter administrativ e kanë përmbushur qëllimin e tyre për të cilën u miratuan me Akte normative dhe mendoj se një ministri për të gjitha këto masa nuk cënon as autoritetin e shtetit dhe nuk prek buxhetin e tij, por ndihmon dhe lehtëson qytetarët shqiptarë, të cilët në kushte dhe rrethana të caktuara për t’u shërbyer të afërmeve ose të detyruar nga gjendja ekonomike ju është dashur të shkelin disa rregulla strikte të vendosura me akte normative”, thuhet në relacionin e nismës së firmosur nga deputeti Murrizi.

Në këtë nismë propozohet që të falen të gjitha gjobat e vendosura për mos mbajtjen e maskës, lokalet e baret dhe personat të cilët kanë qarkulluar jashtë orarit të shtetrrethimit

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img