Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Murrizi: Celibashi e donte me emra, këta e bënë fletën me numra si gara qensh! Një emigrant më ofroi 3000 franga vetëm të hapim kutitë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Myslim Murrizi ka treguar sot në “Open” se një emigrant i ka shkruajtur atij, madje i ka premtuar 3000 franga, vetëm të hapen kutitë dhe të dalë e vërteta.

Lidhur me fletën e votimit dhe temën e “mijëra fletave të pavlefshme”, Murrizi tha se vetë kreu i KQZ e propozoi me emra, por maxhoranca e donte me numra që dukeshin si gara qensh.

Murrizi: Mua më ka shkruajtur një emigrant më ka thënë do të jap 3000 franga vetëm hapni kutitë.

Kadia: Po pse më ndërpret në çdo fjali që them?

Murrizi: Po sepse ti je pjesë e qeverisë, e maxhorancës dhe ke heshtur. Ilirjan Celibashi që mua më ka marrë mandatin në 2001 në zonën e Dushkut, tha hajd ta bëjmë me emra fletën e votimit, këta thanë ta bëjmë me numra si gara qensh. Vota e emigrantëve ku është? Unë trremben nga numri i pjesëmarrësve që është pak më i vogël se në vitin 2017.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img