Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

‘Muret janë çarë, kemi frikë’, transferohen 150 të dënuar drejt burgut të Shkodrës,

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ac72f3c82b9294b3b11f66e3411ce792

Tërmeti shkatërrimtar i ditës së djeshme ka shkaktuar dëme te Burgu i Shënkollit.

Lëkundjet e fuqishme të ditës së djeshme kanë sjellë dëme te godina nr.2 e këtij institucioni të vuajtjes së dënimit. Për të shmangur çdo të papritur, është vendosur që 150 të dënuar nga ky burg të transferohen sot drejt burgut të Shkodrës.

Fillimisht, njëri prej të dënuarëve në Burgun e Shënkollit tregoi për ”News 24” se të dënuarit po qëndrojnë jashtë qelive nga frika e shembjes.

”Godina e burgut është plasaritur dhe jemi të pasigurtë. Vjen policia e burgut dhe na thotë: ‘do hyni në dhoma me dhunë’. Kemi frikë, ka plasaritje të mëdha, kanë lëvizur tullat, janë çarë muret, janë çarë muret krejt. Duam të na sigurojnë jetën. Na ka shpëtuar Zoti!”, bëri me dije njëri prej të burgosurve të Shënkollit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img