Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Mungonte e pandehura, shtyhet procesi gjyqësor për ish-gjyqtaren Enkeleida Hoxha

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është shtyrë sërish procesi gjyqësor për ish-gjyqtaren e Krujës, Enkelejda Hoxha. Shkak i shtyrjes së kësaj seance është bërë mungesa e të pandehurës Manuela Mallkuci.

Seanca e radhës pritet të mbahet më datë 2 nëntor në orën 15:00.

Kujtojmë se sipas organit të akuzës gjyqtarja Enkeleida Hoxha dhe avokati Aldo Tabaku, në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë qenë pjesë e një skeme kriminale, ku favorizoheshin dhe liroheshin të burgosur.

Dyshohet se shumat që jepeshin si ryshfet për gjyqtaren shkonin deri në 12 mijë euro.

SPAK ka të provuar dy raste të korrupsionit me këtë skemë. Në dosje janë disa përgjime ambientale që implikojnë të hetuarit, ndonëse ata i kanë mohuar akuzat.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img