Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

MUNGON NË PARLAMENT/ Mësohet arsyeja pse kryeministri Rama nuk është në seancën plenare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka filluar seanca plenare maratonë në Kuvendin në Shqipëri, por deputetët e opozitës refuzojnë të flasin pasi në sallë nuk ndodhet kryeministri Rama.

Kryetarja e Parlamentit Lindita Nikolla ka sqaruar se Rama nuk ndodhet në seancë për arsye shumë të rëndësishme pune, por shtoi se kryeministri do të kthehet në orën 17:00.

“Kam një njoftim nga zyra e kryeministrit, se mungesa e tij është për arsye shumë të rëndësishme pune. Zoti Rama do të jenë në orën 17:00 këtu, dhe zoti Basha mund të flasë kur kryeministri të jetë këtu”, tha Nikolla.

Ndërkohë, seanca është ndërprerë deri në orën 17:00 me kërkesën e opozitës, me kryedemokratin Basha që do të jetë i pari që do të marrë fjalën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img