Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Mungojnë avokatët, shtyhet për të 90-ën herë gjyqi për grabitjen e Rinasit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

15da19079731bbda3762596824e09410

Është shtyrë për të 90-ën herë në Gjykatën e Posaçme të Apelit seanca gjyqësore për grabitjen e aeroportit të Rinasit.

Këtë herë shkak është bërë mungesa e avokatëve, ndërkohë që i pandehuri Aleksandër Murataj ka kërkuar që çështjea e tij të gjykohet e ndarë nga të tjerët.

Aleksandë rMurataj është vëllai it ë ndjerit Admir Murataj, i cili u vra pas një tjetër grabitje në Rinas.

Murataj dhe 8 persona të tjerë akuzohen për 2 grabitje në Rinas në vitin 2017, ku arritën të grabisnin rreth 7 milionë euro.

Të arrestuar për dy grabitjet janë Fatian Xhyliu, Ditjon Memlika, Neim Avdulaj, Ernest Kupa, Dash Kupa, Aleksandër Murataj, Dritan Sinanaj, si dhe i penduari i bandës Admir Çerpja.

Më shumë

spot_img
spot_img