Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
2 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Mungoi në ceremoninë ku Rama falenderoi ushtarët dhe zjarrfikësit, Yuri Kim pranon ftesën për kafe nga qytetarët dibranë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme kryeministri Rama falenderoi ushtarët dhe zjarrfikësit për punën e tyre për shuarjen e zjarreve, në një ceremoni ku mori pjesë edhe zëvendës ambasadori amerikan Damian Smith.

Ai zëvendësoi ambasadoren Yuri Kim, pasi kjo fundit ishte në një udhëtim në Peshkopi. Ambasadorja ka publikuar fotot nga Peshkpopia, ku thotë se ka pranuar me kënaqësi ftesën e disa qytetarëve dibranë për të pirë kafen.

Në këtë udhëtim ambasadorja Kim ishte e shoqëruar edhe nga ambasadorja suedeze në Shqipëri, Elsa Hastad.

“Në vizitën time të parë në Peshkopi, Dibrën e bukur, me ambasadoren Elsa Hastad. Ne vizituam qendrën turistike lokale që u zhvillua me mbështetjen e @usaid & @sidasëeden. Ne gjithashtu takuam shumë qytetarë miqësorë gjatë shëtitjes sonë në bulevardin kryesor, përfshirë disa zotërinj që na ftuan për kafe. Faleminderit Ethem Muda, Shukri Konesha, Nuri Sallahu & Xhemal Jashari për kafen & bisedën. Ne pajtohemi 100% që Dibra ka potencial të madh që duhet zhvilluar më shumë. Shpresoj të vizitoj përsëri së shpejti”, shkruan ambasadorja Kim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img