Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Mungesë të vaksinave, drejtuesi i Pfizer zotohet të përshpejtojë zhvillimin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

da893daa2e9343f94908bc2fa770b7a3

Drejtuesi i gjigantit farmaceutik Pfizer Albert Bourla ka premtuar se kompania është duke bërë përpjeket për të përshpejtuar zhvillimin e vaksinës nën 100 ditë.

Broula në një mbledhje u shpreh se vaksinat për shkak të varianteve të reja ka mundësi mos të funksionojë, por që po punohet për përshpejtimin e kërkimit dhe zhvillimit të vaksinave në rast se ky skenar do të vijë.

Kujtojmë që vaskinat kundër COVID-19 janë zhvilluar me shpejtësi rekord, për shkak të përparimeve teknologjike, fondeve masive dhe gatishmërisë së publikut për të marrë pjesë në prova.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img